ابزار بررسی رتبه سایت الکسا

ابزار آنالیز سایت رایگان

نمایش رتبه الکسا


آدرس سایت را وارد کنید
درباره نمایش رتبه الکسا

الکسا یکی از محبوب ترین ابزارهای بررسی سئو سایت که کارآمد در نمایش موقعیت فعلی وب سایت های مختلف و متعدد در سیستم رتبه بندی است، ابزار رایگان چک و بررسی رتبه سایت الکسا نام داشته که در لیست ابزارهای حرفه ای آنالیز و بررسی سایت در upseo.ir اضافه گردیده و در اینجا به اختصار به معرفی و اهمیت کارکرد آن می پردازیم.

عملکرد بررسی رتبه سایت در الکسا

این ابزار رایگان با عملکردی ساده، شما را در یافتن موقعیت سایت خود و تجزیه و تحلیل موقعیت رقبای خود در سایت معتبر الکسا یاری نموده و با لیست کردن آمار و اطلاعاتی نظیر رتبه جهانی، رتبه کشوری و بهترین رتبه کشوری، تعداد بک لینک و لینک های ورودی به سایت نامبرده و نیز نمایش نمودارهای آماری برای رتبه جهانی و ترافیک موتور جستجو روند پیشرفت صعودی و یا افت نزولی آن را نمایش داده و اینگونه ابزاری مفید و کاربردی برای وبمسترها و متخصصان بوده و آنها با استفاده از این آمار قادر به ارائه گزارش سفارشی تحویلی از سایت و پروژه های در دست بهینه سازی به مشتریان، خواهند بود. برای کار با این ابزار کافی است تا دامنه یا url سایت مد نظر را در کادر مربوطه وارد نموده و پس از وارد نمودن کد ضد ربات ( من ربات نیستم ) و کلیک بر روی دکمه آنالیز منتظر دریافت نتایج نامبرده شد.

نکته قابل توجه در نتایج اعلامی در سایت الکسا، بر این منوال است که جایگاه ویژه و بهترین رتبه بندی سایت ها مختص رتبه های عددی پایین تر می باشد. بدین معنی که هر چه رتبه جهانی یا کشوری سایتی دارای رقم و مرتبه پایین تری باشد، از دید سایت الکسا دارای جایگاه و موقعیت بهتری به نسبت سایر سایت های با رتبه عددی بالاتر است.

رتبه الکسا چیست؟

Alexa Rank یا رتبه الکسا یک اندازه گیری کلی از محبوبیت یک وب سایت است، الکسا آمار ترافیک سه ماه گذشته میلیون ها وب سایت را در اختیار دارد، متریک رتبه الکسا حاصل ، چگونگی مقایسه یک وب سایت با دیگر سایت ها می باشد، هرچه این عدد کمتر باشد ، سایت محبوب تر است. وب سایتی با رتبه الکسا 1 از بیشترین میزان ترافیک و درگیری با سایر سایت های موجود برخوردار است.

از آنجا که رتبه الکسا یک اقدام مقایسه ای است ، برای محک و معیار رقابتی مفید است.

چگونه رتبه الکسا ​​محاسبه می شود؟

دو ورودی اصلی بر رتبه الکسا یک وب سایت تأثیر می گذارد: بازدیدکنندگان منحصر به فرد و بازدید های صفحه؛ الگوریتم های الکسا با نگاه کردن به داده های ترافیک از نمونه جهانی الکسا از میلیون ها کاربر اینترنت در طی دوره سه ماهه قبلی ، رتبه الکسا را ​​محاسبه می کنند.

میزان ترافیک برخی سایت ها براساس نمونه ای از ترافیک وب جهانی تخمین زده می شود البته در مورد چگونگی عملکرد رتبه الکسا سوء تفاهم زیادی وجود دارد.

Alexa Rank فقط یک متریک است ، اما این یک روش مفید برای بررسی عملکرد وب سایت در هنگام دسترسی به تجزیه و تحلیل وب سایت نیست. همچنین این یک معیار قابل اطمینان است که دیگران می توانند به دنبال اثبات ارزش باشند ، زیرا هر کسی می تواند از طریق ابزار تحلیلی وب سایت رایگان الکسا به آن دسترسی پیدا کند.

اهمیت رتبه بندی سایت الکسا

سیستم رتبه بندی سایت الکسا یک سیستم رتبه بندی منحصربفرد بوده و اساسا با آدرس alexa.com تنظیم شده است. تعداد بازدیدکنندگان سایت به طور دقیق و صحیح محاسبه و تعیین شده و توسط الکسا عمومی می گردد. نتایج اعلامی توسط سایت الکسا به طور مستقیم و یا با واسطه از طریق ابزارهای بررسی رتبه سایت الکسا همگی از پارامترهای مهم در بهینه سازی وب سایت و تعیین  موقعیت و جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو به شمار می رود. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که به دلیل برخی ترفندها و شیوه های سئو کلاه سیاه نظیر پاپ آپ می توان آمار بازید سایت را به صورت غیرواقعی افزایش داد و اینگونه آمار اعلامی توسط الکسا برای سایت مزبور صحت واقعی نداشته و ملاک معتبری برای ارزیابی سایت و جایگاهش در جهان و یا کشور نخواهد بود.

رنک الکسا چیست؟

 رنک الکسا عددی متغیر است که سایت الکسا بر اساس ترافیک ورودی سایت ها به آنها اختصاص می دهد ، این عدد نمایانگر محبوبیت سایت در بین مردم شناخته شده است، در واقع این عدد هر چه ارقام کمتری داشته باشد نشانگر ترافیک بیشتر سایت و محبوبیت بیشتر نزد کاربران می باشد.

رتبه جهانی در سایت الکسا چیست؟

Global Rank یا رتبه جهانی عددی علاوه بر عدد رتبه منطقه ای است که رنک سایت را در بین سایت های جهانی نشان می دهد.

رتبه منطقه ای چیست؟

رتبه منطقه ای عددی جدا از عدد رتبه جهانی می باشد که نشانگر محبوبیت سایت در کشوری خاص می باشد

امکانات سایت الکسا چیست؟

الکسا علاوه بر امکان تجزیه و تحلیل رقابتی و ترافیک وب سایت می تواند به شما اطلاعات بیشتری از فرصت های کلیدی سئو، از جمله کلمات کلیدی که باعث ترافیک سایت های رقیب می شوند را به شما نشان دهد.

از دیگر امکانات سایت الکسا می توان به مقایسه سایت شما با رقبای دیگر اشاره کرد.

آیا استفاده از ابزار الکسا در سایت آپسئو رایگان است؟

بله، ابزار الکسا بصورت رایگان قابل استفاده است؛ آپسئو این امکان را فراهم آورده تا بتوانید بصورت رایگان از امکانات سایت الکسا استفاده کنید ، شما می توانید جهت پیشبرد سئو سایت خود از بررسی سایت الکسا در سایت آپسئو بصورت رایگان استفاده کنید.

چگونه می توانم از اطلاعات الکسا استفاده کنم؟

اگر سئوکار یا متخصص سئو هستید یا میخواهید سایتتان را سئو کنید ، جای درست آمدید ، الکسا اطلاعات کاربردی از وضعیت سئو سایت ، رتبه فعلی و بی نهایت اطلاعات درباره رقبای شما ارائه می کند ، اگر کمی کنجکاوی کنید می توانید بیشترین بهره را از آن ببرید.

الکسا چگونه رنک سایت ها را تعیین می کند؟

الکسا برای مشخص کردن رنک سایت ها و نمایش عدد به علم تخمین متکی است ، اما اگر عضو سایت الکسا شوید می توانید سایت خود را در الکسا ثبت و آمار ترافیک سایت خود را جایگزین تخمین الکسا کنید.

کاربردهای رنک الکسا

برخی وب سایت های تبلیغ کننده که ادعا می کنند وبسایتشان پر ترافیک است با ابزار رایگان الکسا می توانند ادعای خود را ثابت کنند ، برای تأیید عملکرد آنها می توانید از Alexa Rank استفاده کنید.

اندازه گیری بی طرف رتبه الکسا می تواند به شما در ارزیابی سایت ها قبل از هر اقدامی کمک کند.

معرفی سایت به الکسا چگونه است؟

در واقع شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید ، الکسا بزودی رتبه سایت شما را بر اساس تعداد بازدید کننده یکتا و تعداد نمایش صفحات آنالیز و رتبه الکسا سایت شما را ارائه می کند؛ این زمان بستگی به مقدار ترافیک سایت شما و عمر دامنه دارد.

به زبان ساده رنک الکسا یا رتبه الکسا میزان محبوبیت یک وب سایت را مشخص می کند. شاید برایتان سوال باشد که منظور از محبوبیت یک وب سایت دقیقا چه چیزی است؟ تیم سازنده الکسا بیان کرده اند که برای اندازه گیری میزان محبوبیت یک وب سایت، ترافیک سایت را تخمین زده و تعداد بازدیدکنندگان وب سایت در طی سه ماه اخیر را بررسی می کنند و از این طریق رتبه الکسا هر وب سایت را مشخص می کنند.

رتبه بندی الکسای مناسب از نظر آپسئو چیست؟

الکسا، وب سایت ها را از شماره یک تا بی نهایت رتبه بندی می کند، تقریبا بیش از 1.5 میلیارد وب سایت در جهان وجود دارند که می توانند به وسیله الگوریتم های الکسا رتبه بندی شوند، با توجه به رتبه بندی الکسا، سایت گوگل وب سایت شماره یک در جهان است، اگرچه هیچ نوع محدوده دقیقی برای تعریف بهتر بودن وب سایت از نظر الکسا وجود ندارد اما به طور کلی هرچه قدر عدد رتبه شما پایین تر باشد بهتر است اما می توان گفت در حالت کلی هر وب سایت که دارای رتبه های بالای 30 هزار است می توان گفت رتبه الکسای بسیار بدی را دارد.

رتبه بندی الکسا به وسیله ابزارهای آپسئو چگونه مشخص می‌شود؟

تیم الکسا بیان کرده است که میزان ترافیک و مشغول بودن کاربران در وب گردی در سایت های مختلف بر روی رتبه الکسای وب سایت تاثیر می گذارد. برای مثال فردی که در حال وب گردی در وب سایت است یکی از میلیون ها کاربرانی است که در حال استفاده از مرورگرهای مختلف است.

ابزارهای بررسی رتبه الکسای آپسئو از این طریق و داده های ترافیکی وب سایت اطلاعات را جمع آوری کرده و در نهایت با بررسی نهایی ترافیک و میزان بازدید کننده و نحوه رفتار و وب گردی در وب سایت مورد نظر رتبه بندی الکسا را مشخص می کنند.

چگونه رتبه الکسای سایت تان را با ابزارهای آپسئو بررسی کنید؟

این کار بسیار راحت است شما می توانید از ابزار بررسی رتبه سایت الکسا که در وب سایت آپسئو به طور رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است استفاده کنید، فقط کافی است آدرس سایت مورد نظر خود را وارد کرده تا در طی چند ثانیه اطلاعات مفید و جالبی از رتبه الکسای خود در سطح بین المللی و داخلی بگیرید این کار با ابزار بررسی رتبه الکسای آپسئو در سریع ترین زمان انجام می پذیرد. همچنین این اطلاعات آنالیزی رتبه الکسا به کمک ابزار آپسئو می تواند شامل موارد پایین باشد:

• مقدار بیش ترین تعداد کلمات کلیدی که برای آن ها رتبه بندی شده اید.
• وب سایت های شبیه که از لحاظ کاربران با سایت شما دارای اشتراکات هستند.
• فرصت های کلمات کلیدی
• استانداردهای مقایسه ای برای تحلیل رقیبها
• زمان روزانه بر روی وب سایت

نحوه عملکرد ابزار بررسی رتبه الکسای آپسئو

رنک الکسا عددی است که این سایت برای سایت شما نمایش می دهد، این عدد مطابق ترافیک، نمایش سایت در صفحات جستجو و سنجش میزان محبوبیت وب سایت شما توسط ابزار آپسئو تخمین زده می شود. هر چه قدر عدد الکسای وب سایت شما کمتر باشد نشان دهنده ترافیک بالا و بهتر بودن وب سایت شما و محبوبیت آن در بین کاربران است.

ابزار رایگان  آپسئو با عملکردی ساده، شما را در یافتن موقعیت سایت خود و تجزیه و تحلیل موقعیت رقبای خود در سایت معتبر الکسا یاری نموده و با لیست کردن آمار و اطلاعاتی نظیر رتبه جهانی، رتبه کشوری و بهترین رتبه کشوری، تعداد بک لینک و لینک های ورودی به سایت نامبرده و نیز نمایش نمودارهای آماری برای رتبه جهانی و ترافیک موتور جستجو روند پیشرفت صعودی و یا افت نزولی آن را نمایش می دهد و اینگونه ابزاری مفید و کاربردی برای وبمسترها و متخصصان سئو بوده و آنها با استفاده از این آمار قادر به ارائه گزارش سفارشی تحویلی از سایت و پروژه های در دست بهینه سازی به مشتریان، خواهند بود. برای کار با این ابزار کافی است تا دامنه یا url سایت مد نظر را در کادر مربوطه وارد نموده و پس از وارد نمودن کد ضد ربات ( من ربات نیستم ) و کلیک بر روی دکمه آنالیز منتظر دریافت نتایج نامبرده شد.

نکته قابل توجه در نتایج اعلامی در سایت الکسا، بر این منوال است که جایگاه ویژه و بهترین رتبه بندی سایت ها مختص رتبه های عددی پایین تر می باشد. بدین معنی که هر چه رتبه جهانی یا کشوری سایتی دارای رقم و مرتبه پایین تری باشد، از دید سایت الکسا دارای جایگاه و موقعیت بهتری به نسبت سایر سایت های با رتبه عددی بالاتر است.

نظر آپسئو در مورد زمان لازم برای قرار گرفتن در رنک الکسا چیست؟

اگر اخیرا وب سایت خود را ایجاد کرده اید، برای این که بتوانید در بخش نمایش اطلاعات وب سایت الکسا جایی داشته باشید، لازم است بعد از عضویت در آنجا و ثبت آدرس سایت خود بین یک الی سه ماه زمان را طی کرده باشید و از این طرف هرچه قدر بازدیدکننده وب سایت شما بیش تر باشد شانس بالاتری را خواهید داشت، به همین دلیل از نظر آپسئو بهترین روش برای کسب رتبه بهتر در رنک الکسا و به وسیله ابزارهای بررسی رتبه الکسای آپسئو، قرار دادن محتوای مفید و با کیفیت است.

توصیه های آپسئو برای بهبود رتبه الکسا

برای این که رتبه الکسای وب سایت خود را کاهش داده و آن را بهتر کنید می توانید از روش های توصیه شده آپسئو استفاده کنید:

• روش اول: برای اینکه رتبه بهتری در الکسا کسب کنید لازم است در مقایسه با وب سایت های مشابه و رقیب خودتان بازدیدکننده و مخاطب بیش تری داشته باشید و ترافیک وب سایت شما از آن ها بالا تر باشد.

• روش دوم :روش دیگر برای این کار این است که حتما باید وب سایت شما در نظر کاربران و مخاطبین معتبر و قابل اعتماد باشد. حرفه ای بودن و ارزش و اعتبار سایت شما در چشم کاربران و مخاطبان تاثیر زیادی بر روی رتبه الکسای وب سایت می گذارد.

• روش سوم: فراموش نکنید که حتما در سایت خود یک بخش از فضای تبلیغاتی را قرار داده و از آن طریق خدمات و تبلیغات دیگران را در آن بخش قرار دهید. این روش یکی از روش های بهبود رتبه الکسا است که جزو مهم ترین معیارهای رنک الکسا است.

• روش چهارم: مطالب و محتوای وب سایت خود را از نوع باکیفیت و یونیک انتخاب کنید، همیشه سعی کنید محتوا و مطالب خود را به طور اختصاصی تولید کرده و هیچ موقع از مطالب و محتواهای کپی و غیراستاندارد استفاده نکنید، این کار علاوه بر این که رتبه و ارزش وب سایت شما را در موتورهای جستجوی معروف پایین می آورد بلکه رتبه الکسای وب سایت شما را نیز بدتر می کند و همچنین از میزان محبوبیت شما در میان کاربران و مخاطبان می کاهد که این مسئله به خودی خود دوباره باعث کم شدن محبوبیت، تعداد بازدید و ترافیک وب سایت و در نهایت پایین آمدن رتبه در موتورهای جستجو و رنک الکسا می شود، به همین علت هرگز از مطالب کپی در وب سایت خود استفاده نکنید چرا که ضررهای جبران ناپذیری را به وب سایت و کسب و کار شما خواهد زد.

چگونه از ابزار الکسای آپسئو استفاده کنیم؟

در میان ابزارهای مختلفی که درباره وب سایت ها وجود دارد ابزار بررسی رتبه سایت الکسا در آپسئو یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین ابزارهای آپسئو است که به طور رایگان در آپسئو در اختیار کاربران قرار گرفته است. استفاده ابزار الکسای آپسئو بسیار راحت و ساده است و فقط لازم است آدرس صفحه مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کنید تا در طی چند ثانیه تمامی اطلاعات در مورد رتبه الکسای بین المللی و داخلی وب سایت را به کمک ابزار آپسئو مشاهده کنید.

چگونه می توانم از اطلاعات آپسئو الکسا استفاده کنم؟

اگر سئوکار یا متخصص سئو هستید یا میخواهید سایتتان را سئو کنید ، جای درست آمدید، ابزار آپسئو الکسا اطلاعات کاربردی از وضعیت سئو سایت ، رتبه فعلی و بی نهایت اطلاعات درباره رقبای شما ارائه می کند ، اگر کمی کنجکاوی کنید می توانید بیشترین بهره را از آن ببرید.

ابزار الکسا آپسئو چگونه رنک سایت ها را تعیین می کند؟

ابزار الکسا آپسئو برای مشخص کردن رنک سایت ها و نمایش عدد به علم تخمین متکی است ، اما اگر عضو سایت الکسا شوید می توانید سایت خود را در الکسا ثبت و آمار ترافیک سایت خود را جایگزین تخمین الکسا کنید.

 


مشاوره سئو و پشتیبانی

تماس با ما در واتساپ

تماس با ما در تلگرام

تماس با آپسئو :
09015119055
02122428931
09122126038