ابزار رایگان ساخت فایل سایت مپ sitemap.xml

ابزار آنالیز سایت رایگان

ساخت فایل نقشه سایت sitemap.xml


نام دامنه را وارد نماید


تاریخ ویرایش
dd/mm/yyyy
تغیر فرکانس
اولویت پیش فرض
به چند صفحه برای خزیدن یا کراول نیاز دارید؟


Crawling...
Links Found: 0


        
        

درباره ساخت فایل نقشه سایت sitemap.xml

ابزار ساخت فایل نقشه سایت sitemap.xml

برای بسیاری از کمپانی های طراحی وب و کارشناسان متخصص در زمیه سئو سایت، ساخت و ارائه نقشه سایت اغلب اولین گام در یک پروژه بهینه سازی سایت خواهد بود. ساخت نقشه سایت به عنوان تاکتیکی مهم در بهبود اجرا و عملکرد وب سایت ها شناخته شده و سبب افزایش ترافیک و کسب نتایج بهتر سئو سایت در مدت کوتاهی بعد از ارائه نقشه سایت به موتورهای جستجو می گردد.

نقشه سایت sitemap.xml چیست؟

به طور کلی، نقشه سایت لیستی از آدرس های وب سایت در فرمت فایل XML بوده و به دلیل معرفی آن برای اولین بار توسط موتور جستجوی گوگل، با نام نقشه سایت گوگل شناخته شده و محبوبیت یافته است. این فایل با فراهم آوری این امکان که بتوان اطلاعات اضافی خاص سئو را درباره هر صفحه از سایت به آن اضافه نمود، کاربرد دارد. اطلاعات اضافی هر صفحه از سایت چون تاریخ آخرین بروزرسانی، چه تعداد از آنها تغییر یافته اند، و میزان اهمیت آن. فرمت XML این فایل تضمین می نماید که این اطلاعات به راحتی بر روی انواع مختلف کامپیوترها، برنامه ها و سیستم ها پردازش شده و همچنین این فایل بدون هیچ مشکلی قابل درک برای انواع موتورهای جستجو چون (گوگل، یاهو، بینگ، Ask، Baidu ، AOL و یادندکس و ...) می باشد.

دلایل ضرورت و اهمیت ساخت نقشه سایت (سایت مپ)

از آنجایی که نقشه سایت بسان قطعه ای هسته ای از وب سایت بوده و در انجام پروسه بهینه سازی سایت نیز حیاتی است، خود عملی مهم در سادگی خزیدن و کاوش و در نتیجه ایندکس صفحه های سایت توسط موتورهای جستجو می گردد.

بنا به گفته گوگل، ضرورت استفاده از نقشه سایت در موارد زیر ضروری است:

1-وب سایت جدید بوده و دارای تعداد اندکی بک لینک و لینک خارجی است.

2-وب سایت بسیار بزرگ است.

3-محتواهای وب سایت به درستی به یکدیگر لینک داده نشده اند (لینک داخلی درستی نداشته) و ساخت طبیعی و دستی لینک ها امری زمانبر و مشکل است.

4-وب سایت دارای فراوانی محتوای چند رسانه ای است.

نحوه ساخت sitemap.xml سایت مپ

حتی بدون دانش کافی از برنامه نویسی می توان با استفاده از این ابزار رایگان و آنلاین، مبادرت به ساخت نقشه سایت XML  نمود، تنها کافی است در کادر مربوطه نام دامنه خود را وارد نموده و با پرکردن فیلد و پارامترهای سفارشی چون تعیین تاریخ و دوره های بررسی در بازه های (ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و یا سالانه) و تعیین تعدادی از صفحات که نیاز به بررسی و مرور دارد، منتظر دریافت نقشه سایت ساخته شده گردید. در پایان با کپی کردن  نتیجه بدست آمده در فرمت فایل sitemap.xml می توانید آن را در پوشه ریشه دامنه وب سایت خود قرار داده و همچنین برای دریافت نتایج بهتر در بررسی سایت ، آن را در حساب گوگل وبمستر نیز ثبت نمایید.


مشاوره سئو و پشتیبانی

تماس با ما در واتساپ

تماس با ما در تلگرام

تماس با آپسئو :
09015119055
02122428931
09122126038